Obecnie wszystkie aktualności w grupie drużyny na fb -:)

***
 
...to się już odbyło ... 
 
Ślub Moniki i Świrka 18 sierpnia 2012 godz 17.00 w USC przy ul. Zgierskiej.
***
...to się już odbyło ... Pokazuję język

W następny piątek 2 marca wyjeżdżamy do Niesułkowa na biwak. Pragniemy zapewnić trochę rozrywki tamtejszym dzieciakom z domu kultury. Przewidujemy koszty na poziomie 20 zł (w tym przejazd, żarcie na obiad w sobotę, i składki harcerskie za pierwsze 3 miesiące roku). W programie w piątek kominek dla naszych zuchów, od rana w sobotę gra terenowa i puszczanie balonów, po południu wieczór filmowy i zajęcia sportowe. Mamy niedużo miejsc w samochodach wiec chcemy zabrać tylko tych co chcą pomóc miejscowym dzieciakom. Zabieramy żarcie na pozostałe posiłki, herbatę cukier, jest tam gril na kiełbaski. Wyjeżdżamy w piątek z pod harcówki o 19,13 wiec wypada być trochę wcześniej :).***
***
... to się już odbyło ... Uśmiech
Witaj, chciałbym serdecznie Cię zaprosić na wigilię naszej drużyny Stalowej XIII. Z założenia prosimy tych, którzy mają możliwość, abysamodzielnie wykonali prezenty z osobliwych materiałów i umiejętności. Po prostu zrobione własnoręcznie, albo za pomocą własnych przyrządów. Teraz trochę biurokratycznych i formalnych wpisów: spotkanie odbędzie się w wtorek 20 grudnia bieżącego roku o godz. 20,13 przed harcówką. - jedziemy do lasu. Z miłą chęcią czekamy na to, aby ktoś upichcił wody trochę i zrobił z niej grzybową (tylko błagam, niech to nie bądź grzyby z nieumytych stópek), do tego inne potrawy także mile widziane. Gdyby ktoś, wiedział od raz kto będzie mógł przyjść za 6 dni, to z miłą chęcią czekam na odpowiedź. Jak ktoś nie będzie mógł z nami w tym szczególnym dniu być to spokojnie to rozumiemy że wtorek to początek tygodnia, a nic nie mówiąc i pisząc to po prostu czas przedświąteczny. Dla tego dla wszystkich nieobecnych od razu życzę: Wesołych Świąt!
Rafał Chyliński.
... to już się odbyło.. Puszcza oczko
2011-12-13 * 13:13:13 * Z okazji 30 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce 13.12.1981 serdecznie dziękuję moim dawnym współpracownikom w drużynie za wytrwałość w tych trudnych chwilach, nie tracenie ducha i wspólne działanie. Jak pokazał bieg historii te działania były bardzo potrzebne do tego, by nie zapomnieć o naszej tożsamości narodowej. Represjonowanym członkom drużyny dziś mogę podziękować i podsumowując wiem, iż to ryzyko podjęte wówczas, dziś pozwoliło wielu podstawowym zasadom przetrwać i .... walczyć dalej. Czuwaj!
... to wciąż trwa ... Uśmiech
W dniu dzisiejszym (11.12.2011) o godz. 13.10 zebrani drużynowi naszego Przedstawicielstwa na LXIII Sejmiku Zimowym wybrali jednogłośnie druha phm. Jarosława Wykrotę nowym Przedstawicielem WDG na chorągiew łódzką. Wielkie gratulacje.

... to się już odbyło ... Uśmiech
... to wciąż trwa .... Śmiech
2011-11-21 * 23:53:36 * Mamy nowego podharcmistrza. Dziś komisja stopni instruktorskich hufca Łódź- Bałuty zamknęła z wynikiem pozytywnym próbę podharcmistrzowską pwd. Jarosławowi Wykrocie :) Gratulacje.

... to już się odbyło.. Puszcza oczko

12:18:04 * 12:18:11 * Zbiórka drużyny z okazji 161 rocznicy śmierci patrona Drużyny gen. Bema - 3 grudnia 2011 (w sobotę). Gra terenowa po Łagiewnikach którą przygotowuje Świrek i Misiek (do nich pytania techniczne. Zbiórka pod mostem na Warszawskiej o 10,13. Zabrać polary, rogatywy i lagi, zielone spodnie.

Po zbiórce Rada Obozowa Drużyny w harcówce na Łagiewnickiej.

Kalendarz: http://stalowa.pl/info/index.php?option=com_jevents&task=icalrepeat.detail&evid=8&Itemid=0&year=2011&month=12&day=03&title=161-rocznica-mierci-bema&uid=d7f3fc9c00461e3739d6cebb888c7659

 


...to się już odbyło Pokazuję język

Wyjazd do Załęcza 18.11.2011 godz. 17.00

Stalowy, Świrek, Trociu, Misiek, Rafał, Grzesiek (autokar odjeżdża o 17.00 z Komendy Chorągwi Stefanowskiego 19). Relacja foto: https://picasaweb.google.com/stalowa.trzynastka4/201119ChoragwianeSeminariumKsztaCenioweDruzynaSztabowa#

kalendarz : http://www.stalowa.pl/info/index.php?option=com_jevents&task=icalrepeat.detail&evid=3&year=2011&month=11&day=18&Itemid=0&catids=... to się już odbyło... Puszcza oczko

2011-11-16 22:16:39 Betlejemskie Światełko Pokoju

Drogi Druhu,

jeśli jesteś harcerką lub harcerzem (co znaczy m.in., że masz opłacone składki !);
jeśli masz od 15 do 19 lat;
jeśli chcesz na pokładzie Zawiszy popłynąd z Betlejemskim Światłem Pokoju na Bornholm, do skautów duoskich
weź udział w konkursie !!!
Zasady są proste, musisz do dnia 1 XII 2012:
nakręcić (komórką, aparatem lub kamerą) krótki filmik będący atrakcyjną formą pozdrowień dla duoskich skautów z okazji przekazania Światła, a także – przejęcia przez Danię od Polski
Prezydencji w Unii Europejskiej (ma to nastąpid w dniu 31 XII 2011);
umieści
ten film w serwisie youtube;
przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Twoje zgłoszenie obejmujące: imię, nazwisko, nazwę
Chorągwi, z której pochodzisz, Twój adres mailowy do korespondencji oraz link do filmu, który umieściłeś w sieci.
Do dnia 6 XII filmiki Wasze oceni i kwalifikacji zwycięzców dokona specjalna komisja, a także -internauci (ponieważ 5 miejsc zagwarantowano dla autorów filmików najwyżej ocenionych w serwisie youtube przez internautów).
Rejs rozpoczyna się w dniu 18 XII 2011, o godz. 12:00 w Gdyni, kończy – 22 XII 2011, o godz. 12:00 również w Gdyni.
Koszt rejsu to 360 PLN (obejmuje wszystkie opłaty i wyżywienie).
Dojazd do Gdyni i powrót do domu – na własny koszt.
Czuwajcie na morzach !!!
hm Tomasz Maracewicz „Marabut”
Komendant CWM ZHP
Zawiszą Czarnym,
z Betlejemskim Światłem Pokoju
do duńskich skautów !!!

 


...to się jeszcze trwa ... Puszcza oczko

2011-11-12 * 19:23:30 Czarne polary są w Tesco po 40 zł a w Carrefurze po 30 zł

 


 

...to się już odbyło Pokazuję język

2011-11-12 * 22:19:16 * Grę Miejską "Awaria Systemu"

12 listopada (w sobotę) o godz. 8,45 pod harcówka wyruszamy na grę miejską "Awaria Systemu" Zgłoszenia gromadami (wpisowe 1 zł od ludzia -:) )

Szczegóły za organizatorami: ..

Patriotyczne obchody to nie tylko apele i przemówienia. W Łodzi już po raz 4 świętują inaczej. Miasto to plansza, a mieszkańcy to gracze – tak najkrócej można opisać gry miejskie. W ubiegłych latach fabuła toczyła się w 20-leciu międzywojennym, podczas okupacji niemieckiej czy w głębokim PRL-u. Tym razem koleje losu zabiorą nas w przyszłość, żeby poznać przeszłość. Skomplikowane? Nie, jeżeli się ma wehikuł czasu. Chyba, że się zepsuje gdzieś pośrodku transformacji ustrojowej w 1989r. Co się stanie z Okrągłym Stołem? Jak wypadnie koncert Stevie Wondera? Ile głosów zdobędzie Solidarność? I jak poradzić sobie ze znalezieniem 50 segmentowego kodu PIN? To zależy już tylko od mieszkańców miasta (NAS).

odbędzie się 12 listopada 2011r. w godzinach od 10:00 do 15:00.
Miejsce rozpoczęcia: pasaż Rubinsteina.
Rejestracja czynna od 8:30 do 10:30
Każda ekipa musi zgłosić się do rejestracji aby:
- potwierdzić swoje przybycie
- uiścić opłatę 5 zł (za całą ekipę)
- otrzymać pakiet startowy

W dniu gry w godzinach otwarcia punktu rejestracyjnego będą także przyjmowane zapisy nowych ekip.
Na koniec gry przewidziana jest (dobrowolna) Akcja Oddawania Krwii "Przelewamy Krew",
a także Happening promujący patriotyzm i nasze miasto.
Wyniki rywalizacji podamy około: 15:30

...to jeszcze trwa ... Puszcza oczko

2011-11-10 * 22:19:16 * Start nowego serwisu Drużyny