Serdecznie witamy strudzonych pajęczarzy internetowych, którzy po wielu trudach dotarli na strony startowe naszego najnowszego serwisu. Na początku kilka wskazówek dla początkujących. Serwis cały czas pozostaje w rozbudowie, liczy ponad 13GB danych oraz 50GB zdjęć w 21.000 plikach (stan na dzień 13.09.2015).

- Jeśli czegoś nie możecie znaleźć wypróbujcie moduł "SZUKAJ".

- Na stronach starego serwera w wyszukiwaniu stron pomoże Wam "KOMPAS NAWIGACJI", który znajduje się zawsze w lewym górnym rogu każdej z czarny stron.

Nasz serwis znajduje się na serwerze done.pl I ultra.pl naszego sponsora.

Tu jesteśmy

 

 

 

Dane techniczne i historia rozwoju Internetu w Drużynie.

 

13 września 1998 ruszył pierwszy skromny serwis internetowy Drużyny umieszczony na darmowym serwerze POLBOX.

Strona o adresie http://www.free.polbox.pl/s/stalowa zainaugurowała nasze starania o rozpropagowanie naszych działań i historii w sieci.

 

13 marca 1999 był kolejnym przełomowym krokiem w dziejach Internetu w Drużynie. NASK zarejestrował naszą domenę www.stalowa.pl, a Spółka Laser z Łodzi umieściła nasz dotychczasowy już uaktualniony serwis z Polboxu na swoim szybkim, komercyjnym serwerze.

 

13 czerwca 1999 Telekomunikacja Polska SA połączyła nas stałym 4 kilometrowym łączem ze spółką LASER SA i tak ruszył pierwszy w Polsce harcerski serwer w harcówce Drużyny pod adresem http://stalowa.prv.pl.

 

13 maja 2002 wystartował nasz serwer FTP pod adresem ftp://212.191.200.142

 

04 grudnia 2002 została przerejestrowana przez NASK domena www.stalowa.pl ze wskazaniem DNS na serwer www.ultra.pl, na który został przerzucony nasz oficjalny serwis.

 

Po przeprowadzce do nowej harcówki w dniu 13.03.2003 ruszył nasz serwis pod patronatem Telewizji Kablowej Bał - Sat i TOYA Sp. z o.o., które to udostępniły nam łączę oraz nowy numer IP http://217.113.232.250/ a na potrzeby DNS dla naszego FTP zarejestrowaliśmy domenę http://stalowa.cjb.net/.

 

13 grudniu 2008 roku domena zmieniła operatora z NASK na Done.pl, który jest sponsorem drużyny do dnia obecnego.

 

13 stycznia 2013 roku dokonaliśmy zmiany platformy internetowej przenosząc najnowsze wiadomości na bazę Joomli. Jednak do dziś większość zgromadzonych materiałów pozostaje nadal nieprzeniesione ze starej platformy HTML i jest umieszczona na serwerze gdzie pomoca w nawigacji jest nasz  "KOMPAS NAWIGACJI".

 

 13 września 2015 roku przebudowaliśmy nasz oficjalny serwer stosując jako platformę Joomlę 3.4.3 rozszerzając jego funkcjonalność. Obecnym administratorem serwisu jest druh Rafał.